Cumhuriyet Bayramı Geyve'de coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılı Geyve'de törenle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı Geyve'de coşkuyla kutlandı
29 Ekim 2021 - 20:30
Kutlamalar dün ilçe meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma törenine Geyve Kaymakamı Murat Güven, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Perçin, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bugün saat 10:00’da Kaymakam Murat Güven Kaymakamlık makamında ilçe protokolü ve halkın tebriklerini kabul etti.

Tebrik kabul töreninden sonra Atatürk Ortaokulu bahçesinde icra edilen kutlama programına geçildi. 

Buradaki programa ilçe protokolü, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Şehitlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ahirete irtihal etmiş tüm gazilerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Murat Güven ile Belediye Başkanı Murat Kaya; öğrencilerin, vatandaşların ve protokolün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Daha sonra Geyve Kaymakamı Murat Güven günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Kutlama töreni; karate öğrencilerinin gösterileri, şiirlerin okunması, halk oyunları ile Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum