Geyvespor'dan şok usulsüzlük iddiası

Geyvespor hükmen galip gelebilir.. Maç dosyasında usulsüzlük iddiası.. Geyvespor hükmen galip gelebilir.. Geyvespor'dan şok iddia; "Maç öncesi hakeme verilmesi gereken evraklar eksik olup, maçtan bir gün sonra maç dosyasına usülsüzce eklendi".

Geyvespor'dan şok usulsüzlük iddiası
02 Kasım 2021 - 12:26
Pazar günü Hendek'te oynanan ve Hendek Yenimahallespor'un son dakikada attığı golle 2-1 galip geldiği maçta Geyvespor, Hendek Yenimahalle'nin usulsüz ve eksik evraklı futbolcu oynattığı gerekçesi ile ASKF'ye başvurdu.

Geyvespor'un iddiası ve başvurusuna göre; Maç öncesi hakeme teslim edilmesi ve tam olması gereken futbolculara ait PCR ve aşı kartı evraklarından 4 oyuncunun evrakının bulunmadığı, maç esame listesinde saha komiseri ve sağlık görevlisinin imza atmadığı, Geyvespor'un tespit etmesi üzerine maçtan 1 gün sonra ASKF'deki maç dosyasına usülsüz bir şekilde eklendiği bildirildi.

MAÇ ÖNCESİ EVRAKLAR EKSİK,
MAÇTAN BİR GÜN SONRA DOSYAYA EVRAK EKLENMİŞ


Geyvespor Başkanı Burak Karacaoğlu konuyla ilgili şunları söyledi;

"Pazar günü Hendek Yeninahalle ile yapmış olduğumuz maçta rakip takımın 4 futbolcusunun PCR testi, 1 tane futbolcunun ise aşı sertifikası yok. Bununla birlikte maç öncesi saha komseri ve sağlık görevlisinin esame listesini kontrol edip imzalaması gerekmektedir. Malesef incelemelerimiz sonucu saha komiseri ve sağlık görevlisinin imza atmadığı, görevlerini tam yapıp yapmadığı hususunda eksiklerin olduğunu tespit ettik.

Maç sırasında ve sonrasında yapmış olduğumuz incelemeler sonucu; rakip takımın maç öncesi teslim etmesi ve tam olması gereken futbolcu PCR testi ve aşı kartı evraklarının eksik olduğu, ayrıca itirazımız üzerine eksik olan bu evrakların maçtan 1 gün sonra usulsüzce maç dosyasına eklendiğini tespit ettik.

Kulüp olarak büyük emekler verdiğimizi, hakkımızın yenmesine asla müsade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

TFF'nin talimatları ortadadır. Talimatlara göre belgesi eksik ve sağlık koşullarına uygun olmayan futbolcuların maç oynaması yasaktır.

Pandemi koşullarına aykırı futbolcular oynatılarak usulsüzlük yapıldığı, dolayısıyla sporcu sağlığı ve güvenliği açısından TFF'nin müsabakalarda uyguladığı Covid-19 tedbirlerine ilişkin talimatı ihlal edilmiştir.

Maçın hükmen lehimize sonuçlanması için gerekli girişim ve başvurumuzu yapmış bulunmaktayız".

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum